Hakkımızda

Başkanın Mesajı: Değerli Paydaşlarımız ve İş Ortaklarımız, 2009 yılında başladığımız bu dijitalleşme serüvenimiz,

2020 yılına kadar Evo Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet göstermekteydi. Fakat hem Dünya çapında gerçekleşen pandemi sürecinden kaynaklı dijital tüketimlerin artması, hem de yeni trendlerin doğması bizleride farklı atılımlar içerisinde olma zorundalığı bıraktı.

Yaklaşık 11 yıla dayalı bu sektördeki tecrübelerimiz, bu dijitalleşen çağda daha fazla katma değer katan, yaptığımız işlerin değerlenmesi ve cirosal anlamda hızlı bir ivme kazanmasından ötürü ülkemizin bayrağını Avrupa, Latin Amerika ve Arap yarımadasında dalgalandırmak için, kuruluşumuzu daha büyük bir çatı altında toplama gereğini uygun gördük. Evo Şirketler Grubu olarak, 2019 yılı boyunca faaliyette olan mevcut işlerimize yatırımlar yaparak, özkaynaklarımızı en iyi şekilde arttırma ve yeni pazarlarda tutunmak için özel yatırımlarda bulunduk. 2020 yılında bu süreç daha da kuvvetlenerek, özellikle pandemi sürecinin getirdiği durumlarla birlikte uzun yıllardır bulunduğumuz sektörlerimizdeki taleplerin artması ve verimliliğimizden aynı şekilde artmasına sebep oldu. 2020 yılının son çeyreğinde, yeni şirketlerin kurulumu, yeni ortaklıklar ve yeni yatırımlar yapmaya karar verdik. Bu yüzden, yeni üst çatı markamızı Evo Holding Anonim Şirketi altında toplamaya karar verdik. Evo Holding olarak, hem ülkemizin ekonomisine bu süreçte fayda sağlayacak yatırımlar yaparken, hem de dünyaya örnek olacak dijital teknolojiler oluşturmanın gururu içerisindeyiz.

Özellikle habercilik, kültür-sanat, reklamcılık ve yazılım konusunda uzun vadeli, kalıcı projeler üretmeye başlayıp, yeni iş birlikleriyle de kuvvetlendirmeye başladık. Özellikle pandemi sürecinde artan işsizlik ve dar boğazda kalan iş verenlerimize özel yazılımsal ürünlerimizle, satışlarını arttırıken, ülke ekomimizede getiri sağlayacak yüksek teknolojili ürünler üretmekteyiz. Büyüyen bir trendin parçası olarak, 2013 yılında uğruna ve fikrine inandığımız, Türkiye'nin ilk dijital dergisi Evos Angels bizim en değerli varlığımız diyebiliriz. Türk ve Ortadoğu'nun ilk dijital dergisi yani yayıncısı olmak gerçekten bizler için gurur verici bir his. Özellikle dijital okunmaların bu kadar arttığı bir dönemde bunun değerinin daha çok anlaşılması bizleri mutlu ediyor. Küçücük bir oluşum olarak başladığımız bu serüven, bünyesinde 7 farklı şirketin olduğu, yaklaşık idari ve iş bazlı 1.000 farklı kişiye istihdam yaratan bir değerdir. Evo Holding 2021 yılında da, iş ortaklarına ve yatırımcılarına başta güven, dayanışma ve sevgiyi ilk hedef olarak belirleyip, yeni yüzyılın mimarı olan teknolojiyi ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacak şekilde mimarlandıran bir şirket olmaya devam edeceğimize inanıyoruz. Hedefimizi iki katına çıkartıp, bizimle olan çalışma arkadaşlarımıza, yatırımcılarımıza ve inanan tüm kuruluşlar için güvenli bir liman olmaya devam edeceğiz.

Evren YAŞLAK
Yönetim Kurulu Başkanı