Kurucumuz

Evren Yaşlak 2009 yılının başında gerekli yasal ve diğer işlemleri başlattıktan sonra, Türkiye'nin ilk dijital dergisi Evos Angels (Evolutions Angels), dijital yayıncılık hayatına merhaba dedi. Evos Angels, holdingimizin kurucusu Evren Yaşlak ve Evrim Yaşlak kardeşlerininde ingilizce anlamı hem de bir melek yatırım projesi olduğu için Evrim'in/Evren'in Melekleri anlamıyla düşünülüp, marka stratejisi ve itibar süreci başlatılmıştır. Evos Angels, Türk yayıncılık tarihinde bir ilk olmasının yanı sıra yepyeni bir soluk getirip, dijitalleşmenin ilk kapısını açan kuruluş olmuştur. Yayıncılık hayatında her ay düzenli olarak çıkarılan sayıların yanı sıra bir çok ulusal yayın organınında dijital alt yapısını sağlayan bir yazılım firması olarakta iş hayatına devam etmektedir. 

2009 yılından 2011 yılına kadar sektörde bilinirlik ve sabitleşme sürecinin üst noktalarına doğru, hızlı bir ivmeyle gitmesi Evos ailesini yeni bir sektör olan, Dijital PR ve Marketing sürecininde başlaması ihtiyacını birlikte getirmiştir. Yeni oluşumumuz olan Türkiye'nin ilk dijital pr ajanslarından biri olan Evo Medya, PR ve Fikir Atölyesini kurarak, geleneksel reklamcılık boyutunu dijitalleşme ve inovatif çalışmalara entegre etme hizmetine başladık. Bu açmış olduğumuz yeni akım Bu açmış olduğumuz yeni akım sayesinde, ortaya çıkartmış olduğumuz değerler neticesinde bir çok proje ve iş birliklerimize ödül alan bir ajans haline gelmiş bulunduk. 

Ayrıca, holdingimizin değerleri arasında en önemli noktaların başında gelen, belki de bizi biz yapanlar arasında yer alan yatırımımız ise Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreni. 2010 yılında ilk başlattığımız ve 2011 yılından itibaren düzenli olarak her sene gerçekleştirdiğimiz, Türkiye'nin ilk internet ödülleri markamız Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreni'dir. İnternet sitemiz üzerinden, yaklaşık bir yıl boyunca kullanıcılar, yarışmacılara oy atıp, tüm sonuçların açık olarak ilerlediği bir tören olması yönünden de, Türkiye'de ilk internet üzerinden oylamalı ödül töreni olma ünvanını elinde tutmaktadır. Ödül törenimiz, sadece bir tören değil eğlenceli ve genç nesle hitap eden bir organizasyon olmasından kaynaklı her yıl, defileler, showlar ve özel gösteriler gibi bir çok farklı içeriğe de yerilen bir etkinlik olmasından ötürüde düzenli bir eğlence anlayışına hitap etmektedir.

2011 yılında başladığımız, bizim için yepyeni bir oluşum olan yapımcılık deneyimininde şu an gelmiş olduğumuz noktada şirket faaliyetlerimizin arasında en sirkülasyonu olan bir kolumuz diyebiliriz. TV program yapımcılığı, sinema filmi, dizi ve reklam filmi gibi işlerde yüzden fazla işe temas edip, sektörde çok farklı bir değişiminde başlangıcını başlattık. 2019 yıllarında yeni yeni alevlenen dijital tv yayıncılık, üyelikli dijital tv yayıncılığı adınada bir çok girişimleri uzun zaman öncesinde adım atarak, sektörün öncü yapımcılarının arasında olmanında dijitallik adına ülkemize kattığımız değerler arasındadır.

2013 yılında, Türk giyim sektöründe ve dijital sektörde bir ilke daha imza attık. Evos Store. Türkiye'nin ilk artiztik mağazalar zinciri ve online satış sitesi olan Evos Store, dizilerde ve gazetelerde yer alan ünlülerin giydiği kıyafetleri satın alabileceği bir platformu kurduk.

Çok kısa bir sürede, inanılmaz bir trende öncülük yapıp, 3 farklı şube ve internet  üzerinden satış yapan bir girişim haline geldi. 2015 yılında Katar fonundan yatırım alarak, mağazacılıktan çıkıp tamamen online kanallarda büyümeye başlayıp, 2016 yılında yönetimsel haklarıyla beraber fona devredip, sadece yönetimsel hisseyle satış hayatımıza devam ettik. 2018 yılında da, ülkemizde bilinen bir alışveriş sitesiyle birleştirme yaşanıp, bizim için başlamış olduğumuz en keyifli serüveni artık sonladırıp, yeni yüzüyle haklarımızdan çekilerek Evo Holding'in kurulmasında çok büyük payı olan bir değerin başlangıcını gerçekleştirdi.

Son olarak, 2020 yılından itibarende Evo Holding'in bu sürecinde hali hazırda devam eden, danışmanlık, tekstil, sağlık ürünleri, kırtasiye, turizm ve inşaat sektörlerinde faal olan yatırımlarımız ile birlikte yüzlerce kişiye ev sahipliği yapan, her daim uğruna inandığımız ilkelerden asla vazgeçmeyen, inovatif ve genç ruhumuzdan asla vazgeçmeyeceğimiz, koskoca bir aile olarak holdingimizin yapı taşlarını kurmanın sevinci içerisindeyiz.

Yönetim Kurulu Başkanı
Evren Yaşlak